İADE BİLGİLERİ (antepyoreselurunler.com )

Garanti Şartları ve Süresi

1- antepyoreselurunler.com ‘ da yer alan ürünler imalatçı firmanın garantisi altındadır ve her markanın kendi garanti koşulları geçerlidir.

2- antepyoreselurunler.com ‘ da yer alan ürünlerin büyük çoğunluğu yerel değerler taşırlar. Yerel değere sahip ürünleri genellikle el yapımıdır. El yapımı ürünlerin çoğuna üretici kendisi garanti vermektedir. Bu yasal bir garanti olmamakla beraber, el yapımı ürünlerde meydana gelen garanti-iade işlemlerinde antepyoreselurunler.com’ un gereken hassasiyeti ve titizliği gösterecektir. Karşılaşabileceğiniz her türlü olumsuzluklarla ilgili lütfen müşteri temsilcimizi arayınız veya e-posta yolu ile not bırakınız.

Genel İade Hükümleri

1- Sevkıyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo firması yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Tutanak (0356) 214 12 07 numaralı faks numarasından antepyoreselurunler.com’ a fakslanır ve whatsapp yoluyla hasarla ilgili bir mesaj gönderilir. antepyoreselurunler.com kargo firmasıyla irtibat kurarak, tutanakta hasar belirtilmişse, paketin hasarsız olarak müşteriye tekrar gönderilmesini sağlar.

2- Ürün müşteriye ulaştıktan ve müşteri ürünü kullanmaya başladıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, . Eğer ürün el yapımı bir ürün ise müşteri temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Müşterinin Cayma Hakkı

1- Sitemiz üzerinden almış olduğunuz ürünü hiçbir sebep göstermeden 7 (yedi) gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz üründe aşağıdaki özellikleri taşıması lazımdır;

İadeler mutlak surette orijinal ambalajında olacaktır. Gerekirse ürün orijinal ambalajı ile beraber yeterli büyüklükte bir başka kutuya konulabilir.
Başka bir müşteriye satılamayacak şekilde hasar görmüş, kullanılmış, özelliğini kaybetmiş ürün iade alınmaz. Ürün tüm aksesuarları ile beraber kutuda geldiği gibi iade edilmelidir.
Müşteriye özel olarak yapılmış el yapımı ürünler iade alınmaz. (örnek: özel siparişler)
İade edilen ürün içerisinde ürün faturası (tüm nüshalarıyla) ve iade sebebinizi içeren bir yazı ile iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünün faturası firma adına kesilmişse, iade esnasında firmanın düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

Müşterinin Ayıplı Mal Bildiriminde Bulunması

1- Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 4. Maddesine göre, “Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.”

Ayıplı Mal Bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.
Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.
İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır;

İade edeceğiniz ürüne ilişkin internet sayfamızda yer alan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir.
İade bildiriminde bulunulmadan iade kabul edilmeyecektir.
Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelâtinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.
Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün imalatçısı veya ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.
Ücret ve Ürün İadesi

1- Cayma hakkınızı kullanarak veya ayıplı mal bildiriminde bulunularak iade edilen ürüne ait bedel 10 (on) gün içerisinde hesabınıza aktarılır veya isteğiniz doğrultusunda hesabınıza hediye çeki aktarılır. Havale iadeleri 1–2 gün içinde sonuçlanmaktadır. Bankanız havale/eft iadelerinizi aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir.

2- İade işlemlerinde kargo ücretleri müşteriye aittir.