Antep Yöresel

Almacı Pazarı Gaziantep

Antep-Almaci-Pazari
19 / 100


Almacı pazarı, Gaziantep ilimizin merkezinde bulunan tarihi bir çarşıdır. Tarihi, 250 senelik bir zamanı kapsamaktadır. Elmacı pazarı diyede bilinen bu pazar, Antep’in ilk çarşısı durumundadır. Bu pazarı eşsiz kılan en büyük sebep, organik ve kaliteli yöresel ürünlerin pazarlanıyor olmasıdır. Damak tadı çok zengin olan bu şehrimizin insanları, kurutulmuş sebze, pul biberler, güneşte kuruma salça gibi temel gıda maddeleri yapma konusunda zirveye ulaşmışlardır. Yaz mevsiminin gelmesiyle yüz binlerce ailenin senelik ihtiyaçlarını karşılayacak gıdaları üretmek için hummalı bir çalışma başlamaktadır. Elde edilen doğal ürünler, kalitesi ve güveniyle meşhur olan bu pazarda 12 ay boyunca satışa sunulmaktadır.


Almacı pazarı ismi, geçmişte bu pazarda elma satışı yapılmasından dolayı konulmuştur. Eski insanların Elmaya ”alma” demeleri sonucunda günümüze kadar değişmeden bu isimle gelmiştir. Adıyla bile tarih kokan bir çarşı… Bulunması çok güç olan şifalı bitkilerden tutunda, adını bile duymadığınız onlarca ürün burada rahat bir şekilde bulunabiliyor. Her sene on binlerce turiste ev sahipliği yaparak zindeliğini artırarak korumaktadır. Gaziantep yöresel ürünler pazarında başlıca;

Almaci Pazari 2
Almacı Pazarı Gaziantep 5
 • Kurutulmuş sebze
 • kurutulmuş meyve
 • Ev yapımı salça
 • Baharatlar
 • Pul biberler
 • Şireler
 • Şifalı bitkiler
 • Bitkisel sabunlar
 • Turşular

sergilenmektedir. En çok bilinenler bunlardır ama bunların dışında yüzlerce hatta binlerce farklı ürün bulunmaktadır. Ortalama 20 metre ilerisindede Gaziantep bakırcılar çarşısı bulunmaktadır.

728 90
Almacı Pazarı Gaziantep 6

Bu yöreye özgü olan Antep peyniri, menengiç kahvesi, baklava, pestil, cevizli sucuğun yanı sıra katı ve sıvı pekmezlerde yoğun ilgi görmektedir. Sadece yurtiçinden değil yurtdışından’da gelen binlerce turist, senelik ihtiyaçlarını temin ederek ikamet ettikleri ülkelerine dönmektedir. Almanyada ikamet eden Türkler başta olmak üzere tatil amaçlı Türkiye’ye gelen gurbetçi vatandaşlarımız, Gaziantep’e gelemeseler bile online sipariş vererek tüm elmacı pazarı ürünlerine sahip olabilmektedir.

Gaziantep Almacı Pazarı Online Satış

Almaci Pazari
Almacı Pazarı Gaziantep 7


Gaziantep almacı pazarı online satış (alışveriş) sayfası olan internet sitemizden, daha önceden ziyaret esnasında veya başka kanallarla aşina olduğunuz Antep ürünlerini satın alabilirsiniz. Gaziantep yöresel gıda pazarını internete taşıyarak büyük bir amaca hizmet etmekten gurur duymaktayız. Zamanın şartlarına binaen her sene ziyaret etme imkanı bulamayanlar için kapıya kadar gönderme imkanı sağlıyoruz. Kullanım kolaylığı için tüm ürünleri belirli kategoriler altında sıralamış bulunmaktayız. Güvenli alışveriş yöntemi alt tabanına sahip olan internet sayfamızda farklı ödeme seçenekleride bulunmaktadır.

728 90
Almacı Pazarı Gaziantep 8

Online alışveriş esnasında son dönem madur olanların sayısının artması, internet üzerinden alışverişleri olumsuz etkilemiştir. Daimi müşteri odaklı çalışma anlayışımız sayesinde bizi tanıyan ve bilen kişiler, hiç tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla alışverişlerini tamamlamaktadır. Bize duyulan güvenin farkında olarak, siz değerli müşterilerimize daima en kaliteli ve doğal ürünleri ulaştırmaktayız. İlk defa bizi tercih edenler ile sürekli bizi tercih edenler arasında fark gözetmeksizin aynı titizliği göstermekteyiz. Anlayışımızdan ötürü bizleri yüksek ticari hacme ulaştıran müşterilerimizin değerini her geçen gün dahada anlamaktayız.

Yorumlar

 1. Avatar Of Hatice Hatice dedi ki:

  Çok güzel gelişimide mutlaka uğrayacam çarşıya.Bu arada ürünleriniz çok iyi ve kaliteli. Sitenizden sürekli alışveriş yapıyorum. Yöresel ürünler alanında güzel bir girişim tebrik ederim sizi

 2. Avatar Of Muharrem muharrem dedi ki:

  Yöresel tatları alacağımız doğru adres...

 3. Avatar Of Levent Levent dedi ki:

  Almacı pazarı, sitenize göz atarken bile memleket kokuyor. Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir